Smaczne zupy 365 najlepszych przepisów - recenzja

Smaczne zupy 365 najlepszych przepisów - McMilla Kate

Niedawno w moje ręce trafiła bardzo ciekawa książka kucharska. Jest wyjątkowa, bo tematyczna. Zawiera tylko i wyłącznie przepisy na zupy, które swoją drogą według mnie są wdzięcznym daniem. Przykładowo zupę można przygotować w wersji bardziej sycącej, dzięki czemu bez problemu zastąpi ona nawet cały obiad. Mało tego - jeśli przygotujemy większą porcję, wystarczy ona na kilka dni, a przecież w dzisiejszym zabieganym świecie mało kto ma czas na codzienne przygotowywanie obiadów. W każdym razie ja osobiście przepadam za zupami. Do tej pory raczej ograniczałam się do naszych tradycyjnych propozycji, jak choćby ogórkowa, pomidorowa czy żurek. Fakt - te zupy są przepyszne, ale w poszukiwaniu nowych smaków trafiłam na pewną książkę kucharską...

Smaczne zupy 365 najlepszych przepisów - McMilla Kate

Książka "Smaczne zupy 365 najlepszych przepisów" autorki Kate McMillan przedstawia całe mnóstwo przepisów na pyszne zupy (i nie tylko). Jak łatwo zgadnąć, książka zawiera przepisy na dania jednogarnkowe na każdy dzień roku. Są one podzielone na poszczególne miesiące, a dodatkowo potrawy są dopasowane do klimatu danego okresu - latem dominują orzeźwiające chłodniki, zimą natomiast rozgrzewające zupy gulaszowe.

Smaczne zupy 365 najlepszych przepisów - McMilla Kate

Jak wspomniałam książka jest podzielona na miesiące. Na początku każdego miesiąca (rozdziału) przedstawiony jest kalendarz z propozycjami na dany okres. Same przepisy są opisane w sposób jasny i dokładny. Zauważyłam jedynie, że pozycja Kate McMillan nie zawiera tak zwanych przepisów podstawowych, na przykład na bulion. Dla mnie co prawda nie jest to problemem, ale z pewnością taka informacja może być przydatna, ponieważ praktycznie każda zupa bazuje na bulionie... Tuż przed końcową okładką znaleźć można dwa bardzo pomocne indeksy potraw, z czego pierwszy dzieli je według składników, a drugi według rodzaju dania (np. chłodnik / zupa krem). Spisy okazują się niezwykle przydatne, jeśli akurat ma się ochotę na konkretny rodzaj zupy lub konkretny smak. Sama chętnie z nich korzystam. :-)

Smaczne zupy 365 najlepszych przepisów - McMilla Kate

W mojej opinii publikacja Kate McMillan okazuje się naprawdę dobrą pozycją, która powinna znaleźć swoje miejsce w każdej domowej kuchni. Sądzę nawet, że także profesjonalni kucharze znajdą w niej coś dla siebie - choćby na przykład inspirację, która pozwoli stworzyć (lepsze) menu. Jako blogerka gorąco polecam ją wszystkim tym, którzy chcieliby urozmaicić swoje posiłki i każdego dnia sięgać po jedną ze smacznych zup. Jest w czym wybierać... :-)

Smaczne zupy 365 najlepszych przepisów - McMilla Kate

Cuponation
Książkę "Smaczne zupy 365 najlepszych przepisów" kupiłam okazyjnie w sklepie Empik za pośrednictwem serwisu Cuponation. To pomysłowo zaprojektowany portal, który zbiera wszystkie promocje z sieci w jednym miejscu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ trudno w ten sposób przegapić nadarzające się promocje. Ze swojej strony również polecam tam zaglądać, bo okazji naprawdę nie brakuje... :-)

Jeśli chcesz zobaczyć inne recenzje, które do tej pory zamieściłam na swoim blogu, kliknij tutaj.

2 komentarze:

Ola pisze...

Mam tę książkę i bardzo mi się podoba. Fajny układ, ciekawe przepisy i piękne zdjęcia :)

AZgotuj! pisze...

Kupię sobie ją:)