Konfitura z czerwonej borówki


Przedstawiam dziś przepis na konfiturę z borówek mojej Babci. Dostałam od niej kilka słoików, a jej wyroby zawsze są przepyszne, więc postanowiłam podzielić się z Wami jej przepisem. Wykonanie jest bardzo proste, a efektem możemy cieszyć się przez kilka miesięcy...

Konfitura z czerwonej borówki jest idealnym dodatkiem do mięs, na przykład kurczaka czy kaczki. Lekko słodkawa konfitura idealnie łączy się z wytrawnym mięsem. Smaki po prostu bardzo dobrze się uzupełniają.

Konfitura z borówek (składniki wystarczą na przygotowanie 10 słoików po 250ml):

  • borówki czerwone - 4 litry
  • cukier - 1 kg
  • słoik 250ml - 10 sztuk

Przygotowanie:

  1. Borówki leśne dokładnie myję. Następnie parzę przez 5 minut w gorącej wodzie. Po tym czasie czerwone borówki odcedzam.
  2. Kolejny krokiem przygotowania konfitury jest smażenie borówek z cukrem do miękkości. Przy tej ilości zajęło to około 20 minut. Borówki są gotowe do przelewania do słoików wówczas, kiedy kroplę konfitury kapnę na zimny talerz i prawie od razu zrobi się z niej się galaretka.
  3. Przelewam konfiturę do słoików i wekuję po 4 słoiki w garnku przez 10 minut. Wody do wekowania powinno być do ¾ wysokości słoików.
Całkowity czas przygotowania: 1 godzina.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

co to znaczy smażę z cukrem? tak zupełnie bez wody, i nie przypala się?
Proszę o wskazówki, bo przepis ciekawy, ale jak dla mnie, to nie do końca jasny...

Kinga pisze...

Nie ma najmniejszej potrzeby dodawać wody ponieważ same owoce puszczą soki. Można im pomóc lekko je rozgniatając. Powodzenia :-)

Anonimowy pisze...

Tak tez robiła moja mama i taka jest najlepsza bez zbędnych dodatków